Шановні батьки, інформація нижче буде корисною для вас та ваших дітей.

Чому краще не пропускати сніданок?

1. Сніданок запускає метаболізм

Сніданок необхідний для того, щоб "запустити" метаболізм. Якщо апетиту зранку немає, то випийте склянку води з лимонним соком, щоб його розбудити.

2. Відновлює сили після сну

Коли ми спимо, організм продовжує працювати, наприклад синтезувати білок, відновлювати клітини.

3. Забезпечує енергією

Якщо правильно поснідати, сніданок може зарядити вас енергією на весь день.

4. Дає організму необхідні поживні речовини

Зі сніданком ви отримуєте необхідні мінерали і вітаміни.

5. Знижує ризик розвитку цукрового діабету II типу

Американські вчені провели ряд досліджень, які показали, що, пропускаючи всього один сніданок на тиждень, ви більше ризикуєте захворіти на цукровий діабет II типу.

6. Покращує пам'ять і концентрацію уваги

Регулярний сніданок добре впливає на роботу головного мозку.

Як привчити себе снідати?

Сніданок – це звичка, яку потрібно сформувати. Приготуйте легку вечерю, а на ранок ви відчуєте бажання поїсти.

Приготуйте собі легкий сніданок і з кожним днем збільшуйте його поживність. Через 1-2 тижні ви прокидатиметеся зі здоровим голодом і бажанням поснідати повноцінно.

Краще солоний чи солодкий?

Кожному своє, але є декілька нюансів. Якщо людина має надлишкову вагу та велике бажання солодкого протягом дня, то їй краще розпочати день з білкового сніданку: яйця або риби з цільнозерновими злаками або хлібом, свіжими або приготовленими овочами. Так сніданок насичуватиме та допоможе контролювати тягу до цукру.

Проте якщо у вас немає патологічної тяги до солодкого, то підбирайте сніданок за двома параметрами: смачний та поживний. Ви маєте відчувати насичення протягом 4-5 годин між сніданком та обідом. Для дітей та підлітків цей проміжок може бути 3-4 години.

Декілька корисних ресурсів для здорового харчування:

Рецепти сніданків для школярів

Харчування підлітків під час дистанційки

Цікаво знати:

Шкільне харчування: чим годують дітей

у різних країнах світу

Естонія: на обіди пропонують суміш сучасного та традиційного, імітуючи домашню їжу. Уся оброблена їжа в їдальнях заборонена, за винятком одного дня на місяць.

Швеція: обіди безкоштовні. Діти накладають собі їжу самі. На обід подають африканську тушковану курку або тушковані боби та рис з салатом, суп, хліб, воду або молоко.

Бельгія: у початкових класах на сніданок супи-пюре. Обіди платні. Дітям початкових класів (до 7-го класу) на території школи нічого не продають, перекуси вони носять з собою.

Іспанія: їжа платна, це повноцінні обіди, що включають в себе макарони з м'ясом, овочевий суп та хліб, курку з картоплею та овочами, рис з овочами, на десерт – фрукти, йогурти або булочки з шоколадним коктейлем.

Італія: обіди в школах платні, проте малозабезпеченим сімʼям надають обіди зі знижкою або безоплатно. Подають піцу, свіжі овочі, фрукти, рибу, мʼясо, птицю та інші місцеві продукти, хліб та воду.

США. Про харчування дітей дуже важливо дбати батькам, бо школа здорового харчування не пропонує. Це - снеки (картопля фрі, нагетси, чипси, сухі солодкі батончики), соки і навіть морозиво. Правда є фрукти. Дитина сама може вибрати що їсти. Малята вдома розкажуть, як вони обрали пластівці з молоком і різнокольорову присипку.

Платно для всіх. Малозабезпечені можуть подати заявку на часткове чи повне звільнення від оплати.

Школа практично з 5 років, бо останній рік в садочку - для 5-річних дітей обовʼязковий. Тут таке ж саме неякісне харчування. Батьки по черзі купують снеки на кожну дитину на весь тиждень (15 дітей х 5 днів = 75 снеків). Перелік, що входить до снеків, і що можна купити, дає вчителька. На один день - щось одне. Це: запаковане печиво; кекси чи інша якась випічка тривалого терміну придатності; вівсяні сухі сніданки (батончики); яблука.

Кiлькiсть переглядiв: 13

Коментарi